top of page

AVUKAT MUSTAFA KORKUT

VAKİT KÜÇÜKÇEKMECE VAKTİ

DOĞRU ZAMAN DOĞRU ADAM

TÜRKİYE YÜZYILI İÇİN

MİLLETİMİZE AHDİMİZDİR

Birinci önemli özelliğimiz şudur: AK Parti sadece siyasi parti değil, aynı zamanda bir dava hareketidir. Bu anlayış ve fikirle AK Parti ülkemizin son iki asırlık siyasi tarihindeki milli değer ve düşünceleri temsil eden ve medeniyetimizin çizgilerini takip eden bir siyasi hatta ilerlemiştir. Böylelikle, bir siyasi parti kimliğinin çok ötesinde ve derinlerinde bir anlayışa sahip olmuştur​

İkinci önemli özelliğimiz; AK Parti’nin, sadece geçmişin değil, aynı zamanda geleceğin de partisi olmasıdır. Yirmi yılı aşan bir iktidar dönemi bu durumun en somut örneğidir. Sadece geçmişte yaptığımız hizmetlerle yetinmeyerek, Türkiye’nin geleceğine ilişkin tasavvur ve hayallesiyaset sahnesine taşıyoruz.

Üçüncü önemli özelliğimiz, Türkiye’de kapsayıcı-kuşatıcı bir siyasi fikrin ve muhtevanın öncülüğünü üstlenmektir. Bu anlamda; Doğusuyla-Batısıyla, Türk, Kürt, Alevi, Sünni gibi farklı etnik yapı, mezhep ve kökenleriyle 85 milyon vatandaşın tümünün, kendisini içinde bulabileceği bir fikri çerçeve ve genel anlayışa sahiptir

Dördüncü önemli özelliğimiz olarak şunu belirtmeliyiz ki; AK Parti birilerinin kendi ikbali için devleti yönetmek arzusunda olduğu bir parti değil, iç ve dış vesayet odaklarıyla çarpışa çarpışa ilerlemiş, bu uğurda büyük emekler sarf etmiş olan demokrat ve reformcu bir siyasi harekettir.

Beşinci büyük özelliğimiz ise vazgeçilmez ve geri dönülmez biçimde Tam Bağımsız Türkiye olma idealidir. Tam bağımsız Türkiye idealine sahip olmayan siyasilerin ne yerli araba üretmek, uçak motoru yapmak, ne İHA’ları-SİHA’ları üretmek; ne de Mavi Vatan’da, Siber Vatan’da, Uzay Vatan’da Türkiye’nin egemenlik haklarını korumak gibi bir derdi, davası olamaz.

Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı

Ak Parti Genel Başkanı

2023 Seçim Beyannamesi

Küçükçekmece Yüzyılı için Ahdimizdir

29597575_1718874698168892_6669287225406468488_n.jpg

MUSTAFA KORKUT KİMDİR 

1976 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. 1999 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Siyasi hayatına Ak Parti’de 2002 yılında Küçükçekmece Yeşilova mahallesi Mahalle yönetim kurulu üyesi olarak başladı.

KÜÇÜKÇEKMECE İÇİN HEMEN ŞİMDİ

Sırasıyla İkinci kongre döneminde 2008 yılında ilçe yedek yönetim kurulu üyesi, üçüncü kongre döneminde ilçe yönetim kurulu üyesi, dördüncü yönetim kurulu döneminde ilçe yürütme kurulu üyesi olarak seçildi. Bu süre zarfında ilçe Seçim kurulu üyeliği, ilçe Seçim işleri başkanlığı görevlerini yerine getirdi. Akabinde 2013- 2021 yılları arasında AKPARTİ KÜÇÜKÇEKMECE ilçe başkanlığı vazifesini üstlendi. Hukukçular Derneği üyeliği, İlim yayma cemiyeti Küçükçekmece kurucu yönetim kurulu üyeliği, Motor Spor Kulüpleri yöneticiliği, Yeşilova Esnaf Spor yönetim kurulu üyeliği, Gümüşhane İktisadi Yardımlaşma Derneği danışma kurulu üyeliği görevlerini yürüten Korkut, iş yaşamına İstanbul İkinci Baro Başkanlığına bağlı olarak avukatlık ofisinde devam etmektedir.
Orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Evlidir. İki çocuk babasıdır. 

bottom of page