top of page
Ara

Küçükçekmece'de Seçmen Gündemi Yeniden Küçükçekmece'ye Çağrı; Kentsel Dönüşüm, Ulaşım, Trafik ve daha fazlası

Yeniden Küçükçekmece'ye Çağrı; Küçükçekmece'de Seçmenin Gündemi
KÜÇÜKÇEKMECE 40 HEDEF YETMEZ DEDİ


 16 Kasım'da Küçükçekmece Ahdimizi paylaştığımız günden bu yana sahadan onlarca mesaj aldık. Küçükçekmece'nin 40.Yılında 40 Vizyon Proje mottosuyla çıktığımız yolculukta vatandaşımız 40 hedef yetme dedi. Sokak Sokak Mahalle Mahalle vatandaşımızın gündemini not ettik ve yeni bir çağrıda bulunduk. Yeniden Küçükçekmece'ye Çağrı ile 40 hedefin üzerinde Küçükçekmece'nin gelecek 5 yılını planlamaya devam ettik.
KENTSEL DÖNÜŞÜM VE DEPREM; KANARYA-YARIMBURGAZ-MEHMET AKİF


Cumhurbaşkanlığı İstanbul'un 5 Yıllık Kentsel Dönüşüm Planı doğrultusunda ilk 100 günde hazırlayacağımız "Küçükçekmece Kentsel Dayanıklılık Eylem Planı"yla Küçükçekmece'de riskli yapı stoğunun yenilenmesi ve dirençli hale getirilmesi ana gündemimiz olacak. Afet Yönetimi Mükemmeliyet Merkeziyle deprem dahil tüm afetlerin sorunsuz ve sıfır hataya yakın yönetimi önceliğimiz olacak. Deprem ve Zemin İnceleme Birimi ile Güçlendirme Desteğini de EYLEM Planı içine dahil ettik. Riskli Yapı Stoğunun yoğun olduğu ilçemizde ayrıca Küçükçekmece'linin gündemi ULAŞIM VE TRAFİK düzenlemeleri. Kanarya ve Yarımburgaz Mahallelerinin yarım kalan dönüşümü aciliyetli çalışmamız olacak. Mehmet Akif Mahallemizin sıkışık hali de bakanlık arazisi olarak bilinen bölgenin otopark, yeşil alan ve sosyal tesis içeren entegre kamusal alana dönüşümüyle yeni bir çehreye bürünecek.


ULAŞIM VE TRAFİK ACİL EYLEM PLANI; HALKALI-KİRAZLI METROSU- SÖĞÜTLÜÇEŞME KAVŞAK DÜZENLEMESİ- SEFAKÖY TRAFİĞİ VE KÜÇÜKÇEKMECE E-5 GİRİŞİ- TOPLU ULAŞIM HATLARININ YENİDEN DÜZENLENMESİ


Vatandaşımızın yoğun şikayetine rağmen müdahale edilmeyen garabet bir düzenleme; Söğütlüçeşme'de Kanarya ve Yarımburgaz bağlantısını kesen kavşak düzenlemesi. İnşaallah özellikle bölge esnafımızı mağdur eden bu düzenlemeyi ilk 100 günde yeniden yapılandıracağız.


Ayrıca Sefaköy trafiğinin inşaallah muradına erecek İ.B.B Adayımız Sayın Murat Kurum'la yeni bir kentsel tasarıma büründürülmesi önceliğimiz arasında yer alacak. Bununla birlikte Küçükçekmece'den E-5 Girişinde özellikle akşam trafiği ve Tem otoyolundan Küçükçekmece girişi de ULAŞIM VE TRAFİK ACİL EYLEM planımızın başlıkları arasında yer alacak.


Bir diğer başlık toplu ulaşım hatları. Yoğun nüfusuna bağlı olarak toplu konut alanlarından bağlantılı ilçelere, marmaray ve metrobüs'e kesintisiz ulaşım için toplu ulaşım hatlarının yeniden düzenlenmesinde mesaimiz arasında.


ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZ VE OTİZM'Lİ YAVRULARIMIZ


Küçükçekmece'de engelsiz yavrularımızın ihtiyaçlarının en başından beri farkındayız. Bu nedenle 3.Bölgenin en büyük ve fonksiyonel engelsiz merkezini gündemimize aldık. Fakat Küçükçekmece'liden bu başlıkta gelen OTİZM uyarısını da dikkate aldık. İnşaallah tüm engel türleriyle birlikte OTİZM'li yavrularımızı ayrıca çalışacağız.


GELECEK 5 YILIN VEDAHİ 30 YILIN PLANINI KÜÇÜKÇEKMECE'YLE BİRLİKTE YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ


60 güne yakın bu süreçte sürekli güncelleyerek, Küçükçekmece'lilerle dertleşerek yola devam ettik.. Gerçek Belediyecilik'in temellerini 31 Mart'a kadar hep birlikte atmaya devam edeceğiz. İstanbul'un en büyük ikinci ilçesi Küçükçekmece'nin Küçükçekmece'lilerin gündemini sokak sokak mahalle mahalle çalışmaya devam edeceğiz.


Haydi Bismillah


Av. Mustafa Korkut

Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkan A.AdayıComentarios


bottom of page